Distanční výuka a domácí hrátky

20.12.2021

Inspirace - náměty - nápady   pro děti a rodiče

Vážení rodiče,                                                                                     

na tomto místě ("Domácí hrátky") naleznete odkazy na zajímavé dětské stránky a najdete zde také pracovní listy k vytištění, básničky, písničky, cvičení a náměty na tvoření. Aktualizace probíhá v době mimořádných opatření, kdy je provoz MŠ přerušen.

Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školky nebo navštěvovat své babičky a kamarády. Speciálně pro naše české prostředí vznikla příručka "Koroňák není kamarád!", která pomůže dospělým toto téma s dětmi lépe komunikovat. 

Protáhněte se s dětmi, zacvičte si s nimi a užijte si trochu zábavy.

Kratičké úkoly pro děti, které teď doma mají dlouhou chvíli. Nabízíme Vám zde různé úkoly pro kluky i pro holky - zejména pro ty, kteří v září půjdou do školy.

Inspirace, nápady, návody a šablony pro tvoření rodičů s dětmi.

Procvičte si jednotlivé hlásky zábavnou formou s pomocí veselých písniček na známou melodii 😊 Můžete také využít návod a inspiraci pro domácí procvičování hlásek. 

Říkanky a básničky pro ty naše dětičky

Zdravá 5

Inspirace, tipy a nápadů včetně soutěží o zajímavé ceny.

Pracovní listy - Zábavná videa - Recepty - Online hry - omalovánky, pexeso a další 😊

Zajímavé webové stránky pro děti a rodiče

Dopravní výchova nezačíná ve škole, ale v rodině. Rodiče učí své dítě chodit, jezdit na tříkolce, odrážedle, koloběžce a kole. Jsou to rodiče, se kterými dítě absolvuje cestu autem i hromadnou dopravou. Všechny tyto aktivity se více či méně dotýkají silničního provozu.

Naučná i zábavná videa pro děti - pohádky a příběhy, příroda, hudební a pohybové aktivity, lidské tělo a zdraví, komunikace a socializace, paměť a logické hry, logopedická prevence a smyslové hry, dopravní výchova a bezpečí,  poznávání České republiky.

Kdo je šikovný cvrček? Šikovný cvrček je každé malé dítě. Cvrček je pro nás synonymum předškolního dítěte, a slovem šikovný jsme chtěli vyjádřit zaměření stránek. Tzn., že na tomto webovém portále naleznete především inspiraci zaměřenou na zručnost, kreativitu, motoriku atd. Šikovný cvrček obsahuje návody na tvoření s dětmi, pokusy pro děti, pracovní listy, aktivity pro děti, říkanky, písničky a spoustu dalšího.

Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání.
Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

V první řadě chci, aby obchůdek dělal radost Vám i nám. Proto Vám moc děkuji za návštěvu a pokud si něco zakoupíte, budu doufat, že budete spokojeni a budete se k nám rádi vracet.

Infracek.cz přináší široký výběr dětských knih, pomůcek, učebnic, pracovních sešitů..., díky kterým podpoříte vzdělávání dětí a žáků všech věkových kategorií. Vybrané produkty jsou ověřené v praxi. Využijí je rodiče, učitelé i děti.

Do naší nabídky vybíráme pouze takové hračky, které jsou vyrobeny výhradně z kvalitních materiálů a jsou hodnotné pro smysluplný vývoj našich dětí.