Distanční vzdělávání

05.03.2021

DISTANČNÍ VZDĚLÁVANÍ je povinné pro všechny děti v povinném roce vzdělávání (jen předškoláci, ostatní děti se mohou zapojit dle zájmu.)

Od 1. 9. 2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem (domácí vzdělávání) dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Distančně se vzdělává z důvodu krizových či mimořádných opatření nebo z důvodu nařízení karantény, kdy není možná osobní přítomnost většiny (více než 50%) předškoláků z MŠ.

Vzhledem k tomu, že pro předškolní děti je vzdělávání distančním způsobem povinné, je nutné evidovat jejich účast na vzdělávání.

Pokud se dítě z nějakého důvodu nemůže distančně vzdělávat, omluvte jej přes email MŠ - mssvatepole@post.cz (např. nemoc dítěte). 

Materiály, které děti vytvoří během distanční výuky (pracovní listy, výkresy, výrobky, atd..), zakládejte průběžně dětem do desek, které odevzdáte při návratu do MŠ. 

Vzdělávací nabídka nejen pro předškoláky!!!

Na našich webových stránkách naleznete vzdělávací nabídku a nabídku možných aktivit pro děti na dobu, kdy nemohou navštěvovat naší mateřskou školu. Cílem není vás zahltit, nýbrž poskytnout inspiraci pro práci s dětmi. Tato nabídka bude postupně aktualizována v souladu s tématy, kterými by se děti zabývaly ve školce. Nabídku naleznete ZDE.

Rodičům budou také zasílány některé úkoly a pracovní listy na jejich e-mail.

Věříme, že každého z nabídky něco zaujme a vybere si to, co ho bude bavit, a že tuto dobu snáze zvládnete.


Zápis je tu - zde Vám  nabízíme možnost přihlášení na internetové stránky,            kde najdete zajímavé náměty na činnosti pro budoucího školáka.

Vzhledem k aktuálnímu uzavření mateřských škol a povinné distanční výuce předškoláků máte možnost bezplatného přístupu k MIUč+ Zápis je tu do 31. 5. 2021 - spustíte ji snadno zde  Velkou výhodou je, že si rodiče mohou z MIUč+ až do 31. 5. 2021 zdarma tisknout dvoustrany i jednotlivá cvičení - videonávod najdete zde


Důležité informace

k přípravě na školu i k zápisu do základní školy jsou na úvodní stránce: "Než půjdou do školy" - PŘÍPRAVA NA ŠKOLU

  • naučte děti básničku* písničku* dohlédněte na správné držení tužky, pastelky* opakujte si s dětmi barvy, tvary* nechte děti vystřihnout jednoduchý obrázek*.....