Proměny v naší školce

15.08.2019

Co se děje v naší školce o prázdninách...

(prázdninový dopis dětem)


Ahoj děti, 

tak jak si užíváte prázdniny? Jezdíte na výlety? Koupete se? Hrajete si s kamarády? Všechno si to dobře pamatujte,  protože až se zase v září (a to už je za chvíli) sejdeme ve školce, budeme si o tom povídat.

Představte si, že zatím co si užíváte léto s maminkou a tatínkem, se v naší školce dějí  kouzla a možná i čáry :) Ba ne, nemusíte mít strach. Čáry - máry tu dělal jen pan malíř Standa a jeho kamarádi a na vás čeká po prázdninách ve školce několik překvapení.

Menší děti se mohou těšit na novou, žlutou třídu a budeme jim říkat "Sluníčka".      Větší děti mají třídu zelenou, a tak jim paní učitelky daly jméno "Žabičky".

Minulý týden k nám přijelo velké auto a do naší školky přivezlo čtyři veliké balíky. Teda děti, ty vám byly tak těžké, že by je jeden neunesl. Ale nebojte se, naštěstí máme kamarády, co nám občas pomohou. A vás teď určitě zajímá, co v těch velkých krabicích bylo. No, ono je to vlastně překvapení, ale myslím, že nebude vadit, když vám to prozradím, protože mi to stejně nedá a musím se s vámi o tu  radost podělit. V těch krabicích totiž přijely úplně nové a krásné postýlky! A kdyby jen postýlky, byly tam ještě úplně nejkrásnější, nejbarevnější, nejvíc zvířátkově - obrázkové matrace. Já si myslím, že se vám na nich bude určitě spinkat, jako u maminky. Ale děti, ono to pořád není všechno. Na ty postýlky byly v tom balíku ještě peřinky a zase jsou na nich zvířátka! Zelenkavé s ovečkou - do zelené třídy a červenooranžové se žirafkou do žluté třídy. To bude pane spinkáníčko, to budou ty nejhezčí sny!  Jenže děti, ono to ještě není všechno. Ani se mi tomu nechce věřit, ale k tomu všemu, a to je jenom pro každého z vás, byly v další krabici úplně nové značky do šatny a k ručníčkům - hříbek, autíčko, raketa, vrtulník, pejsek, kočička, žabička, myška, medvídek...... no zkrátka je jich, jako vás bude dětí, ve školce. Ono vám děti v těch krabicích bylo vlastně ještě něco...., ale to už vám necháme, jako takové překvapeníčko na uvítanou po prázdninách :) Těšíte  se? 

My se na vás těšíme moc! Jejda! Já bych vám úplně zapomněla napsat, tu nejdůležitější věc :(, to bych tomu tedy dala! Po prázdninách si s vámi budou hrát, povídat, cvičit, skotačit, malovat a zpívat a smát se ....  také dvě nové, moc milé paní učitelky :) Katka a Silva :)

Do té doby, než skončí prázdniny, tak ještě musíme zavolat skřítky Pořádníčky, Třídílky, Umýváčky, Luxovníčky a Šikovníčky, aby nám pro vás pomohli celou školičku připravit, protože je v ní ještě hodně moc práce :(  a vy byste děti, zatím mohly třeba večer, až půjdete spát, některého skřítka poprosit, aby nám přiskákal na pomoc:)  a jestli jste děti byly o těch prázdninách hodné a pomáháte mamince, tatínkovi nebo babičce a  dědovi, tak když je poprosíte, určitě vám ukáží fotečky z naší školičky a vy si můžete společně prohlédnout, co se děje v naší školce o prázdninách..... ")

Hezký zbytek prázdnin vám přeje vaše paní učitelka Štěpánka.